Klub Medová školka

 

Provoz Medové školky byl ukončen k 31.3.2013, jelikož se jednalo o modelové pracoviště v rámci projektu OPLZZ.

 

 

Principy péče

  • Děti v malých skupinkách
  • Respektování individuálních potřeb dětí
  • Připravený program odpovídající věku dětí
  • Školené pečující
  • Péče o děti až na 8 hodin denně
  • Čas přizpůsobený potřebám rodičů

 

Hlídání bude probíhat na dvou místech:

  •  v Centru pro rodinu M.E.D. Tyršova 380 , Semily: Příjemný a nově upravený prostor mateřského centra pro různé hry i tvoření.

 

  •  v Zelené dřevěnce, Jílovecká 103, Semily: Inspirováno myšlenkou "lesních školek", děti tráví, co nejvíce času venku v kontatku s přírodou. U nás to sice nebude přímo v lese, ale na zahrádce a na procházkách při poznávání okolních kousků přírody. Také jsou domluveny návštěvy u zvířátek, kde můžeme vidět, hladit i krmit ovce, králíky, kozu, morčata ...  Děti budou potřebavat více oblečení viz. záložka Co s sebou

 

V záložce v levém sloupci naleznete časový harmonogram a další informace.

 

Pečovatelky jsou absolventky Motivačního kurzu "Moje dobrá práce", který se uskutečnil v Semilech v rámci projektu "Vytváření nástrojů na zlepšování pro-rodinné politiky u zaměstnavatelů v Libereckém a Jihomoravském kraji", financovaným v rámci programu OPLZZ Evropským sociálním fondem.

 

Medová školka je provozována v režimu dětské skupiny. Více o dětských skupinách si můžete přečíst v tomto článku: https://finance.idnes.cz/detska-skupina-pro-rychlejsi-navrat-po-rodicovske-fwz-/podnikani.aspx?c=A120913_1828301_podnikani_sov

 

Medová školka vznikla ve spolupráci s o.s. Prostor pro rodinu jako součást projektu „Vytváření nástrojů na zlepšování pro-rodinné politiky u zaměstnavatelů v Libereckém a Jihomoravském kraji“. Hlavním cílem projektu je vytvořit účinné nástroje pro slaďování rodinného a pracovního života a obeznámit zaměstnavatele v Libereckém a Jihomoravském kraji s jejich využitím při uplatňování pro rodinné politiky vůči svým zaměstnancům.

 Projekt je financován Evropským sociálním fondem z Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost.