JÁHLY - Jak využít jednu obilovinu na mnoho způsobu

04.01.2011 12:21

  

Základní příprava:

3x proprat ve vodě

dáme vařit na 30 minut (osolíme), na knedlíky potřebujem jáhly spíš sušší (vaříme v menším množství vody)

 

AMASAKÉ (zkvašené jáhly, mají sladkou chuť):

Do teplých uvařených jáhel (cca 60-70 C) přidáme STARTÉR (z naklíčené usušené pšenice, viz níže), na 6 hrnků jáhel cca 3/4 hrnku startéru, zamícháme. Pokud uděláme večer, ráno je amasaké hotové. Hotové amasaké necháme projít varem, aby už jáhly více nekvasily.

Amasaké vydrží 3-4 dny nebo se dá zavařit.

Amasaké používáme jako základ moučníků (buchet, koláčů), na palačinky, lze také rozmixovat na koktejl, použít na puding (přidáme Agar)

 

STARTÉR pro amasaké:

Pšenici namočíme do hrnku, po dvou hodinách vylijeme a znovu namočíme. To opakujem 3x denně a za tři dny máme naklíčenou pšenici. Teď naklíčenou pšenici usušíme a potom nameleme, tím máme připraven startér pro amasaké.

 

JÁHLOVÁ BUCHTA:

Do amasaké z jáhel přidáme kukuřično krupici pro zahuštění, rozinky, ořechy (mandle), atd. Dáme na pekáček s pečícím papírem (případně vymažeme olejem a vysypeme kokosem). Poklademe kousky jablek a posypeme skořicí. Pečeme cca 40 min.

 

PLNĚNÉ KNEDLÍKY:

Jáhly necháme trochu vychladnout, přidáme kukuřičnou hladkou mouku, aby byla hustota akorát na tvoření plněných knedlíků.

Náplň: cibule+tempeh+kysané zelí ... Nejdřív na pánvi na oleji osmahneme cibulku a zelí (kysané zelí vyždímáme), potom přidáme tempeh.

Můžeme použít různé náplně např. z fazolí nebo do těsta nastrouhat tofu nebo tempeh a napařit, případně uvařit neplněné.

 

 

Další fotky si můžete prohlédnout zde

 

 

 

Diskusní téma: JÁHLY

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Přidat nový příspěvek